Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
Lütfen Türkçe Versiyon için Tıklayınız >>> Please Click for English Version >>> Пожалуйста, нажмите на русском >>>
ANASAYFA HAKKIMIZDA HİZMETLER YAYINLAR REFERANSLAR İLETİŞİM
Yayınlar
Novosim Yayınlar- Yapmış olduğumuz çalışmalar ile ilgili yayınlara buradan ulaşabilirsiniz.
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 
SUNUM VE BROŞÜRLER
 
Firmamızın çeşitli uygulama alanlarındaki hizmetlerini gösteren tanıtım broşürlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
RAPORLAR
 
 
Elektrikli araçlar için 2016-2017 yıllarında Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonya'da yürürlüğe girmesi beklenen elektrikli araçlar için ek gürültü gereksinimleri regülasyonuna (SAE J2889-1 ve ISO DIS 16524) yönelik geliştirilen sistem için yapılan araştırma çalışmalarının ikinci kısmını içeren rapordur.
 

>Rapor No.4- Elektrikli Araçlarda Yaya Güvenliği için Çalışmalar

Elektrikli araçların ar-ge çalışmalarına paralel olarak, bir çok yeni regülasyon ve standartta belirlenmektedir. Değişen araç mimarisi nedeniyle, farklı güvenlik beklentileri oluşmakta ve buna yönelik geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. Güvenlik beklentilerinden bir tanesi araçların algılanmasına yardımcı olacak alternatif gürültü sistemleridir. Novosim, Avrupa ve ülkemizdeki üniversitelerde bulunan uzman hocalarla bu konu üzerinde ürün geliştirme çalıştırmalarına başlamıştır.
 
 
Novosim ne tür bir uygulamada hangi tip akustik malzemelerin (malzeme cinsi, kalınlık, yoğunluk vb.) seçiminin daha etkin ve uygun olacağına yönelik danışmanlık ve proje hizmetleri vermektedir. 
Bu danışmanlık kapsamında, alfa kabin gibi özel test sistemlerinde akustik malzemelerin yutum katsayılarının belirlenmesi, ses iletim kaybının ölçülmesi gibi hizmetler ve talep edilmesi durumunda firmaya alfa kabin tasarlanıp kurulumu çalışmaları yapılmaktadır.
İlgili rapor, akustik malzemelerin seçimindeki temel esasları, akustik malzeme testlerini ve Novosim'in örnek uygulamalarını içermektedir.
 
 

> Rapor No.2 - Motor FEAD (Front End Accessory Drive) Karakterizasyon Testleri

Bu testlerde araç FEAD sistemi (motora bağlı aksesuarların tahrik sistemi) için yapılan ve karakterizasyon olarak adlandırılan testler hakkında bilgiler verilmiştir. Temel olarak, pozisyon ölçümünde kullanılan LVDT sensörleri ve açı ve devir ölçümünder kullanılan encoder'ler ile testler gerçekleştirilmektedir. Detaylar için lütfen raporumuzu inceleyin.
 
 

Bu raporda rüzgar türbini gürültüsünün tanımı, sağlık ve gürültü ilişkisi ile, rüzgar türbini yerleşim planları yapılırken, dikkat edilmesi gereken noktalar ve öneriler bulunmaktadır. Rapor son bir kaç yılda bu konuda yapılmış olan çalışmaların taraması sonucunda ortaya çıkmış, bir literatür araştırmasıdır.

 

 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEKNİK MAKALE ve YAYINLAR
 
Novosim mühendislerinin yayınlamış ve sunmuş olduğu teknik makalelerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.